Городище «Дикий Сад»

Wild Garden Nikolaev Городище Дикий сад Николаев
Городище «Дикий Сад» – це руїни кіммерійського поселення, які розташовані в самому центрі історичної частини міста Миколаєва вздовж берега річки Інгул, між вулицями Артілерійській, Пушкінській та Набережної.
Городище «Дикий Сад» було відкрито археологом Феодосієм Тимофійовичем Камінським в серпні 1927 р. З 1990 р. було розпочато регулярні дослідження місцевості. Миколаївське городище «Дикий Сад» є єдиним степовим городищем епохи середньої бронзи, знайденим на Україну. Вченими було доведено, що «Дикий сад» на 500 років старше відомої Ольвії, і на тисячу років молодше єгипетських пірамід. Сад у цій місцевості був закладений адміралом Грейгом. Свою назву сад отримав від диких дерев, що не приносили плодів, хоча офіційно сад носив назву «адміральський».
На сьогоднішній день археологи можуть пред’явити унікальні артефакти, які є доказами великих зв’язків «Дикого Саду» з іншими народами, що жили в далеких краях. За останні 20 років у городищі «Дикий Сад» було відкрито і вивчено понад 50 археологічних об’єктів, серед яких добре збережені «ознаки» цитаделі: кам’яний фундамент перекидного моста, рів, залишки кріпосної стіни; близько 30 приміщень; більше 70 бронзових предметів (ножі, кинджали, браслети, ковані котли, бронзові бляшки, топірці); 250 предметів з каменю; 150 виробів з кістки і сотні одиниць керамічного посуду (кубки, жаровні, миски, черпаки, корчаги).
Справжньою сенсацією у вченому світі українських археологів став виявлений в 2008 р. скарб топірців – 13 бронзових кельтів. Але, найбільшою удачею стала знахідка великого бронзового котла (обсяг 37 л), який у «Дикому Саду» знайшов відомий миколаївський археолог і краєзнавець Ф. Т. Камінський.
Археологічна перлина Миколаївського краю – городище «Дикий Сад» – є єдиним в Україні археологічною пам’яткою чорноморського міста-порту часів легендарної Трої.

Ви приїхали до Миколаєва відпочити на екскурсію? Тоді чекаємо вас в готелі Миколаєва – готелі класу люкс Адмірал Грейг! Ми організуємо вам незабутній і супер-комфортний адміральський відпочинок!
Адміністратор готелю Адмірал Грейг відповість на всі ваші запитання щодо бронювання готелю, оплати номерів і розміщення в готелі Миколаєва по телефону
[title h3=”title_blue”]+38 0512 46 50 88.[/title]