Хеллоуїн 2014 у Миколаєві

З кожним роком все більше і більше країн в ніч з 31 жовтня на 1 листопада відзначають веселе свято Хеллоуїн. Назва це пішло з англійського “All Hallows Evening” – Вечір всіх святих.

Хеллоуїн – одне з найдавніших свят у світі. Його історія налічує тисячоліття, починаючи від кельтського фестивалю Самхейн, римського Дня Помони (богині рослин) і християнського “​​Дня всіх святих”. У ньому дивним чином поєднуються кельтська традиція вшановування злих духів і християнська – поклоніння всім святим.

По всій Європі ця ніч відзначала перехід до зими. Вважалося, що в цей час душі померлих відвідують свої колишні будинки, щоб погрітися біля вогню. Вони бродять колом, збираючи пожертви їжі і пиття у решти членів сім’ї. У цю ніч всі бар’єри між нашим і “іншим” світами усувалися, і відкривалися ворота між ними. Так що Хеллоуїн – це ще й спроба зрозуміти зв’язок між нашим і потойбічним світами, а ніч Хеллоуїна – це перехід, ворота з одного світу в інший. Ворота в зиму, в холодний світ, де все живе вмирає, але одночасно готується до відродження, звільняючись від усього зайвого, як дерева від листя.

Сьогодні від стародавнього язичницького свята залишилися забавні захоплюючі традиції. У ніч на 1 листопада прийнято одягатися в костюми нечистої сили і влаштовувати маскаради. Невід’ємний символ Хеллоуїна – гарбузова голова. З гарбуза віддаляється внутрішність, вирізується особа і всередину вставляється свічка. Гарбуз символізує одночасно закінчення збору врожаю, злобного духу і вогонь, що відлякує його. У цю ніч діти стукають у будинки з криками: “Treat or trick!” – “Пригощай або пошкодуєш!”. Якщо ви не принесете жертву, ці маленькі злі демони можуть жорстоко пожартувати над вами, наприклад, вимазати сажею ручки дверей.