Вплив Грейга на розвиток Миколаєва

Вплив Грейга на розвиток Миколаєва Олексій Самуїлович виявляв величезну турботу про розвиток міста Миколаєва. При ньому була побудована перша пристань, ринок, торгові ряди, відкрилися чоловіче і жіноче училища, богадільня, лікарня, засновані «вільні» аптеки і величезний базар в кінці Соборній вулиці. На перешийку між Інгулом і Бузьким затокою була збудована кам’яна стіна, огороджувальна жителів від диких звірів, заразних хвороб і розбійників. Завдяки діяльності адмірала було покладено початок висвітленню міста, а також озеленення вулиць. Роботи Грейга з розвитку сільського господарства та садів в околицях Миколаєва були дуже важливими, враховуючи напівпустельні міські околиці і спекотний клімат. У побудованій оранжереї Олексій Самуїлович сам проводив експерименти з акліматизації рослин. У разі успіху розсада висаджувалася в позначених ним місцях. Відомо, що Олексій Самуїлович звертався до імператора за дозволом на будівництво Спаського самопливного водопроводу – грандіозного інженерної споруди, який подавав джерельну воду на вулиці міста.
Через десять років успішного керівництва Олексія Самуїловича Чорноморський флот знову перетворився на могутню бойову організацію. За період з 1816 по 1828 рік було побудовано 145 суден різного розміру та призначення, крім того 16 судів було куплено і ще 9 закінчували будуватися. Передбачаючи неминучість військового конфлікту з Туреччиною, Грейг форсував створення нових кораблів і спішно готував наявні судна до бойових дій. Війна спалахнула в 1828 році. На Чорноморський флот була покладена нова в стратегічному плані задача – взаємодія та підтримка сухопутних частин при русі російських військ через землі Малих Балкан до Константинополю, знищення і захоплення приморських фортець, утримування флангу наступаючих армій і розгром турецького флоту, поривався вирватися в Чорне море. У цій війні найкращим чином проявився весь величезний бойовий досвід, накопичений Олексієм Самуїлович за попередні роки. Соратник адмірала Сенявіна і спадкоємець тактичних дій видатного адмірала Ушакова, він успішно виконав покладені на флот завдання, зумівши забезпечити найтісніше стратегічна взаємодія флоту і армії. У 1828 році він очолив облогу фортеці Анапа і за короткий термін зайняв її, незважаючи на триразовий порався обложених. Після цього він відразу ж з флотом перейшов до Варні, яка є ключем до Константинополю. Гарнізон в двадцять сім тисяч чоловік бився запекло і наполегливо, проте російський флот під керівництвом Грейга спільно з сухопутними силами взяв цю могутню фортецю після нетривалої облоги. Далі послідували Ахіолло, Мессемврія, Инада, Сан-Стефано, Мідія, Сізополь, Бургас і блокада Босфор. Війна, переможно закінчилася в 1929 році, принесла звільнення Греції і ряду придунайських держав від турецького ярма, а також подарувала надію на звільнення болгарам. Нагородою ж Олексію Самуїлович за взяття приморських твердинь був адміральський чин і орден св. Георгія Побідоносця другого класу.
Де зупинитись в Миколаєві:
Ви приїхали до Миколаєва відпочити на екскурсію чи у справах? Тоді чекаємо вас в готелі Миколаєва – готелі класу люкс Адмірал Грейг! Ми організуємо вам незабутній і супер-комфортний адміральський відпочинок у готелі Миколаєва!
Адміністратор готелю Миколаїва Адмірал Грейг відповість на всі ваші запитання щодо бронювання готелю Миколаїв, оплати номерів і розміщення в готелі Миколаєва по телефону +38 0512 46 50 88.