Спадщина Адмірала Грейга

Спадщина Адмірала Грейга Після закінчення військових дій Грейг був призначений головою Комітету, що займається поліпшенням кораблебудування, і що отримав назву Комітет Грейга. Майже рік, починаючи з літа 1830, він знаходився в Петербурзі. На 53 засіданнях Комітету було проаналізовано понад 350 важливих питань і пропозицій щодо вдосконалення конструкцій вітчизняних судів, які надходять від російських моряків – Крузенштерна, Лазарева, Авінова, Казарського та багатьох-багатьох інших. Майже всі пропозиції завдяки підтримці Комітету були прийняті для використання на кораблях російського флоту.
У 1833 році адмірал був призначений членом Державної ради. Він переїхав до Петербурга і в наступні роки вів активну політичну і громадську діяльність. За клопотанням академіка Василя Струве Олексій Самуїлович очолив Комітет з будівництва Головної астрономічної обсерваторії, яка була урочисто відкрита в серпня 1839 року. Крім того Грейг брав діяльну участь в роботах Вільного економічного суспільства, виступав на засіданнях Держради, очолював цілий ряд комісій – законів і законодавства, військових і Москов справ, цивільних справ, економіки, польських справ. У вже похилому віці в 1843 році Олексій Самуїлович, як і його батько, був удостоєний вищої відмінності держави російської – ордена св. Андрія Первозванного. В останні роки свого життя Грейг жив під Петербуг в своєму маєтку поблизу від Оранієнбаума. За свідченням близьких його улюбленим заняттям було читання книг з величезною особистої бібліотеки. Адмірал помер 18 січня 1845 на сімдесятому році життя і був похований в Петербурзі на Смоленському лютеранському кладовищі.
Олексій Грейг прожив складне і довге життя, багату, як успіхами, так і прикрощами. Шотландець за походженням, він виріс і сформувався як моряк, інженер і вчений саме в Росії. Він говорив, що вважає себе її сином і трудиться в ім’я посилення могутності держави Російської. Один з істориків російського флоту справедливо зауважив про нього: «… родом англієць, але по принесеної Росії і російському флоту користь, більш російська, ніж багато росіян». Сучасники адмірала відзначали високі людські гідності Грейга – душевність, чесність, турботливе увага до кожного, хто звертався до нього, дружелюбність у ставленні з усіма. У повсякденному житті Олексій Самуїлович був скромним і невибагливою людиною. У вільний час він займався музикою і садівництвом, грав на чотирьох музичних інструментах і розводив в оранжереї екзотичні рослини і квіти. Повага, яким він користувався серед колег і товаришів по службі, відбилося в географічних назвах, що зафіксували на карті світу. Служили під командуванням Грейга мореплавці Беллінсгаузен і Станюкович нарекли його ім’ям відкриті ними об’єкти – острів Грейга в Тихому океані і мис Грейга в Беринговому морі.
Де зупинитись в Миколаєві:
Ви приїхали до Миколаєва відпочити на екскурсію чи у справах? Тоді чекаємо вас в готелі Миколаєва – готелі класу люкс Адмірал Грейг! Ми організуємо вам незабутній і супер-комфортний адміральський відпочинок у готелі Миколаєва!
Адміністратор готелю Миколаїва Адмірал Грейг відповість на всі ваші запитання щодо бронювання готелю Миколаїв, оплати номерів і розміщення в готелі Миколаєва по телефону +38 0512 46 50 88.