Біографія Адмірала Грейга

Біографія Адмірала ГрейгаРосійський адмірал Олексій Самуїлович Грейг вражав своїх сучасників професійними знаннями моряка і найширшим науковим кругозором. Його інтереси охоплювали мореплавання, артилерію, кораблебудування, фізику, математику, астрономію, юриспруденцію, медицину, хімію та економіку. Крім цього мореплавець і державний діяч професійно займався малюванням, музикою, історією, ботанікою. І в якій би сфері не працював Грейг, він усюди вводив що-небудь нове, прагнув принести якомога більшу користь Батьківщині. За свідченнями сучасників «це була людина енциклопедичної ерудиції, що стоїть далеко попереду свого століття, – ідеал моряка-практика, вченого-моряка і всебічно освіченої особистості».
Олексій Грейг з’явився на світ в Кронштадті в сім’ї військового моряка 6 вересня 1775. Його батько, Самуїл Карлович, був шотландцем з роду Мак-Грегора. У 1750 році він поступив волонтером в англійський флот і тринадцять років плавав на різних судах. Він побачив безліч країн, взяв участь у величезній кількості морських битв, однак, незважаючи на бездоганний послужний список, дослужився лише до першого офіцерського чину. Бачачи безперспективність майбутньої кар’єри, Самуїл Грейг відправився шукати щастя на чужині. В цей же час молода імператриця Катерина II займалася реформуванням російського флоту. Одним з нововведень стало запрошення на службу на флоті досвідчених моряків з-за кордону. Цією пропозицією і скористався двадцятивосьмилітній Грейг. У червні 1764 він отримав чин капітана першого рангу, і, як показав час, російський флот не пошкодував про це. Самуїл Карлович виявився енергійним і слушною моряком, він розробив новий звід правил з вітрильного озброєнню вітчизняних кораблів, взяв найактивнішу участь в прославленій Архіпелагской експедиції і в доставці до Північної столиці «княжни Тараканової». До моменту народження свого першого сина Олексія Самуїл Грейг вже трудився на посту головного командира Кронштадського порту, а також займався проектуванням нових кораблів російського флоту.
Ще до появи дитини на світ малося розпорядження імператриці призвести сина Грейга в мічмани, а дочка – під фрейліни. Також Катерина II разом з графом Орловим стали хрещеними дитини. Дана царська милість, до слова, зіграла негативну роль в кар’єрі Олексія Самуїловича, послуживши його недругам причиною для пояснення всіх успіхів по-справжньому талановитої людини.
Дитинство Олексій провів у родинному колі, поступово прилучаючись до морського ремеслу завдяки величезному впливу його батька. У 1785 році, коли хлопчикові виповнилося десять років, домашнє виховання закінчилося, і він був відправлений стажуватися в Англію. Три роки Олексій плавав на кораблях британського флоту, осягаючи у кращих англійських моряків премудрості професії. Після закінчення стажування він повернувся в Росію, звання лейтенант і призначений на «Мстислав», плаваючий по Фінській затоці.
В цей час спалахнула війна зі Швецією. Самуїл Карлович Грейг встав на чолі Балтійського флоту, йому була доручена захист Петербурга і Кронштадта. 6 липня у острова Гогланд він атакував шведський флот. Розігралася дуже жорстокий бій. Не витримавши шаленого вогню росіян, шведи відступили в Свеаборг, а Самуїл Грейг пішов за ними. Ця морська перемога мала величезне значення – був зірваний план захоплення Петербурга, крім того на боротьбу зі Швецією піднялася Данія. Адміралу був наданий орден св. Андрія Первозванного, однак він відмовився прийняти його раніше остаточної поразки шведів. На жаль, Самуїл Карлович не дожив до вирішального розгрому ворога. В ході блокади Свеаборга він зліг з «жовчної гарячкою», а 15 жовтня 1788 помер в зеніті слави на борту свого флагмана «Ростислав».
Після смерті адмірала імператриця взяла всю його сім’ю під заступництво. Вже наприкінці року Олексій Самуїлович отримав звання капітан-лейтенанта, а його молодші брати – Самуїл і Карл – мічмана. На початку осені 1789 Олексій і Карл Грейг було відправлені до Англії для подальшого проходження морської практики. У період з 1789 по 1791 роки вони здійснили ряд плавань в Індію і Китай на судах Ост-Індської компанії. Під час подорожей їм довелося взяти участь в битвах з голландськими та французькими кораблями. В 1791 Олексій повернувся до Росії, проте через рік знову був відправлений до Англії. В ході третьої закордонної поїздки він служив волонтером на британських військових кораблях, плаваючих в Середземному морі.
Де зупинитись в Миколаєві:
Ви приїхали до Миколаєва відпочити на екскурсію чи у справах? Тоді чекаємо вас в готелі Миколаєва – готелі класу люкс Адмірал Грейг! Ми організуємо вам незабутній і супер-комфортний адміральський відпочинок у готелі Миколаєва!
Адміністратор готелю Миколаїва Адмірал Грейг відповість на всі ваші запитання щодо бронювання готелю Миколаїв, оплати номерів і розміщення в готелі Миколаєва по телефону +38 0512 46 50 88.